Az egyensúlyunk megtartásában seregnyi miniatűr rendszer áll szolgálatunkra, és ezek összehangolt munkája segít abban, hogy ne essünk orra, ha már egyszer két lábon kezdtünk járni. De ha a rendszerek között zavar keletkezik, vagy az egyes rendszerek önmagukban is hibajelzéseket küldenek, akkor csetlik botlik a gyerek ha épp visszahúzódó, vagy ha mindenben két kanál is.

A központi idegrendszer rengeteg információt kér be a test különböző részegységeiből, és nem csak arra kíváncsi, hogy hol van a fent vagy a lent, hanem arra is, hogy ingoványos-e a felület amin állunk(ez már taktilis inger, azaz bőrézékelés), hogy sötét van-e vagy világos (ez vizuális, azaz látási), hogy kong-e a tér (ez ugye a tárgyak mélységéről, távolságáról szolgáltathat információt), hogy gyorsulunk, vagy lassulunk, előre dőlünk, vagy hátra (ezek vizuális infók, és proprioceptív, azaz test- és térérzékelési infók). Ennyi sok mindent kell összedolgoznia a központi idegrendszernek, ami kutyafüle ahhoz képest, hogy még mi mindent! Hiszen a kapott információk szerint beállítja az izomtónust, a szívverést, a vérnyomást, a légzésszámot, az emésztést stb.

Bárhol lehet egy kis gebasz. A határtelületek egységei nem jól működnek, rosszul gyűjtik be az információkat. A hírvivők lusták, vagy túl gyorsak, vagy eltévednek. A központi idegrendszer nem fogadja a futárokat. A központi idegrendszer telefonos kisasszonyai épp kávészüneten vannak. A kimenő egység eltéved, lassú, rossz üzenetet kapott. A befogadó egységek félreértelmezik a kapott információkat és rosszul reagálnak.

Te pedig mit látsz? A gyerek nekimegy, eltéveszti, elejti, csetlik-botlik, ügyetlen. Itt egy kék folt, ott egy grumájsz, vagy csak ül a fenekén és nem hajlandó fogócskázni.

Kutyaszőrét harapással, tartja a mondás, így most én is forgással, pörgéssel ingerlem az egyenesúlyi rendszert a mai tornában.

Ha az egész videót szeretnéd megnézni, érdeklődj a hello@csigebogi.hu emailcímen, megtalálsz a reflexjóga fb-oldalon, vagy a www.csigebogi.hu weboldalon. Ha csatlakozol a zárt reflexjóga – csigebogi facebook csoporthoz, akkor nem csak olvashatsz, de kérdezhetsz is a témában.

Gustavo Fring képe, pexels.com

Érdekelnek a reflexjóga gyerekfoglalkozások?

Csatlakozz a Reflexjóga – Csige Bogi zárt facebook csoporthoz, ahol nem csak olvashatsz, hanem kérdezhetsz is tőlem!

Be is Jelentkezhetsz hozzám felmérésre!

 Vagy úgy, hogy küldj egy e-mailt a hello@csigebogi.hu címre, vagy hívj a  06 20 27 45 452 számon, és kérj időpontot!

Hová küldhetem neked a tanulmányt?

Hamarosan küldöm a tanulmányt e-mailben, ha nem találod, ellenőrizd a spam mappát is!