Az egyik anyuka megkérdezte, hogy vajon az, hogy a gyereke még attól is megijed, hogy egy falevél megzörren a talpa alatt, megijed hangoktól, fényjelenségektől, az lehet-e valamilyen reflex-szel összefüggésben?

Bizony, van egy reflex, ami kapcsolatba hozható az ilyen ijedtségi reakciókkal.

Ennek a reflexnek 2-4 hónapos korban kellene gátlás alá kerülnie, azonban ha ez nem történik meg, akkor a későbbiekben ez túlzott ijedtségi reakciót válthat ki, folyamatos riadókészültségben lesz a szervezet, és stresszhormonokat termel. Nem csak kisbabáknál, hanem gyerekeknél, és felnőtteknél is egyaránt problémát okoz, ha a reflex nem kerül gátlás alá, befolyásolja akár a személyiséget is.

A kisbabák még nem tudják szétválasztani, hogy a külvilág ingerei közül melyek jelentenek valós veszélyt, és melyek nem, mindenre megriadnak, ami váratlan, ismeretlen. Ez a reflex az üss vagy fuss első megjelenési formája. A reflexaktivitás szinte folyamatosan a stresszhormonok termelését váltja ki, ami miatt egyes gyerekek ingerlékenységgel reagálnak, mások agresszivitással, vagy épp félénkséggel, netalán hiperaktivitással.

Ez a reflex a morro reflex.

De lehet ezzel valamit kezdeni, ha már óvodás, vagy iskolás? Persze, ezért találtam ki a reflexjógát! Egy mese segítségével olyan gyakorlatokon viszem végig, amik ezeknek a reflexeknek az integrálásáért felelősek.

Ha az egész mesét szeretnéd megnézni, érdeklődj a hello@csigebogi.hu címen!
érdemes már most csatlakoznod a Reflexjóga – Csige Bogi facebook csoporthoz, ahol kérdezhetsz, olvashatsz, tájékozódhatsz a témával kapcsolatban.

 

 

 

Hová küldhetem neked a tanulmányt?

Hamarosan küldöm a tanulmányt e-mailben, ha nem találod, ellenőrizd a spam mappát is!